Poloha

Penzión Javorník sa nachádza v obci Makov časť Kopanice (VUC Žilina), na pomedzí Moravy a Slovenska v nadmorskej výške 1000m.n.m. Penzión je dostupný zo slovenskej aj českej strany. (vstup SR a ČR do Schengenu zabezpečuje voľný pohyb osôb cez vnútorne hranice)

Zo SR:

Zo slovenskej strany vedie miestna komunikácia až k penziónu. Cesta vedie po trase Makov – Kopanice – Kasárne (13 km z centra Makova okolo penziónu ADAM). Parkovisko pre osobné automobily a autobusy je priamo pri penzióne. (pre ubytovaných hostí bezplatne) Najbližšia autobusová zástavka Makov-Kopanice (7 km od penziónu)

Z ČR:

Z českej strany vedie miestna komunikácia v lete až k penziónu v zime 400m od penziónu. Cesta vedie po trase Veľké Karlovice – Podťaté – Kasárne. Najbližšia autobusová zástavka je Podťaté – Světlá – Točna (3,5 km od penziónu)

GPS súradnice: Makov – Kopanice (križovatka)

49°21´25,1“ N 18°25´33,8“ E (Cestu Kopanice-Kasárne navigačné systémy nepoznajú, z toho dôvodu máte k dispozícii GPS súradnice Kopanice – križovatka. Na križovatke je potrebné odbočiť do prava na vedľajšiu cestu (ďalej podľa smerových tabuli 7km). V obci Makov na hlavnej trase CZ – SK máme umiestnene 4 navigačné tabule.

[contact_form]